Brez presenečenj; Napoli, Lazio in Inter med 8 v pokalu

Serie A 14. Jan 202020:30 > 20:31
Marco Rosi/Getty Images

V 1/8 finala italijanskega nogometnega pokala smo danes videli tri obračune. Napoli je z 2:0 odpravil Perugio, Lazio je z dvema doseženima zadetkoma več izločil Cremonese, Inter pa je bil s 4:1 boljši od Cagliarija.

Napoli je doma gostil Perugio in do zmage prišel z dvema goloma z enajstih metrov (26′, 38), oba je uspešno izvedel Lorenzo Insigne. V končnici prvega polčasa (45+) je do strela z bele točke prišla tudi Perugia, a je strel Pietra Iemmella David Ospina ubranil. Trener Napolitancev Gennaro Gattuso ni bil najbolj zadovoljen s predstavo svojih fantov, a so ti kljub temu napredovali med 8 najboljših v pokalnem tekmovanju.

Lazio je v Rimu igral s Cremonesejem in se v četrtfinale uvrstil s 4:0, v vsakem polčasu se je mreža Cremoneseja zatresla po dvakrat. V prvem delu igre sta zadela Patric (10′) in Parolo (26′), v drugem delu igre pa še Immobile (58′-11m) in Bastos (89′).

Interju je na poti do četrtfinala Coppe Italie stal Cagliari. Modro – črni iz Milana so slavili s 4:1, tudi oni pa so nasprotnikovo mrežo zatresli po dvakrat v vsakem polčasu. V prvem polčasu sta bila uspešna Lukaku (1′) in Valero (22′). V drugem delu igre je Lukaku (49′) s svojim drugim golom na srečanju vodstvo najprej povišal na 3:0, nato je zaostanek Cagliarija zmanjšal Oliva (73′), končni rezultat srečanja pa je postavil Ranocchia (81′).

Jutri ob 15:00 se bosta pomerila Atalanta in Fiorentina, ob 18:00 AC Milan in SPAL, ob 20:45 pa Juventus in Udinese. V četrtek Parma doma gosti Romo (21:15), med 8 najboljših v pokalnem tekmovanju pa se je z zmago z 2:0 proti Genoi že uvrstil Torino.