ACM premagal Udinese v zadnji sekundi; junak Rebić

Serie A 19. Jan 202014:27 > 14:27
Marco Luzzani/Getty Images

Nogometaši AC Milana so vpisali drugo zaporedno zmago, potem ko so na San Siru s 3:2 premagali Udinese. Zmagoviti zadetek za rossonere in svojega drugega na tekmi je v zadnji sekundi dosegel Ante Rebić, adut s klopi Stefana Piolija.

Udinese je povedel v 6. minuti, ko je izbito žogo Donnarumme v mrežo Milana pospravil Jens Stryger Larsen. Do konca prvega polčasa se rezultat ni spremenil, čeprav sta imela lepi priložnosti Zlatan Ibrahimović in Rafael Leão.

Na začetku drugega polčasa je v igro vstopil Ante Rebić, ki je v 48. minuti prinesel spremembo rezultata in izid poravnal na 1:1. V 71. minuti so rossoneri povedli z golom Thea Hernandeza. Hernandez je zadel iz voleja, z roba 16-m prostora. Udinese je pritisnil na gol Milana in bil nagrajen v 85. minuti, ko se je zdelo, da bo z golom Kevina Lasagne vendarle prišel do točke.

V zadnji sekundi srečanja je AC Milan vendarle prišel do vseh treh točk. Ante Rebić je po sjajnem solo prodoru zadel za zmago s 3:2. To je bila osmo zmago Milana v tej sezoni, druga zaporedna. Udinesejev niz treh zaporednih zmag je prekinjen, rossoneri so mu zadali 10. poraz v letošnji sezoni.