Alessandro Sabattini/Getty Images

09.02.2020 | 23.23

Velikanski preobrat Interja za zmago proti Milanu

Inter pod vodstvom Antonia Conteja deluje vse bolj zastrašujoče. Danes so na mestnem derbiju 23. kroga doma ugnali Milan s 4:2, zelo zanimiv derbi je postregel s preobratom modro-črnih, ki so ob polčasu sicer že zaostajala z 2:0.

Inter

Emilio Andreoli/Getty Images

Inter je danes pred domačimi gledalci prestal marsikaj, prehodili so pot od pekla do raja in se na koncu veselili velike zmage nad Milanom s 4:2. Nove tri točke so jim prinesle skok na prvo mesto, kjer so zaradi boljše gol razlike prehiteli Juventus. Sledi jima Lazio, ki je danes v gosteh premagal (0:1) Parmo in se vodilnima približal na samo točko zaostanka.

Tekma na stadionu Giuseppe Meazza se je za Inter začela dokaj slabo. Črno-modri so že tako ali tako v tekmo vstopili brez dveh pomembnih poškodovanih členov: Samirja Handanoviča (sedel je na klopi) in napadalca Lautara Martineza.

Milan, ki v zadnjem obdobju igra zelo dobro je povedel v 40. minuti, ko je po podaji Zlatana Ibrahimoviča zadel Ante Rebič. Še v sodniškem podaljšku pa je prednost podvojil veliki Ibra.

V drugem polčasu pa je Inter šel dobesedno na glavo. In v svojih namerah so tudi zelo hitro uspeli. V samo dobrih treh minutah so prišli do izenačenja. V 51. minuti je bil uspešen Marcelo Brozovič, kasneje pa še Matias Vecino.

Tekma je dobila novo dimenzijo, vendar je bil Inter jasno v veliko boljšem položaju. V 70. minuti pa se je dokončno zgodil popoln preobrat, po podaji s kota je namreč zadel Stefan de Vrij. Kljub vodstvo so domači še naprej prevladovali.

V 90. minuti je Ibrahimovič iz lepega položaja najprej zadel vratnico, na drugi strani pa je nekaj trenutkov pozneje za končnih 4:2 poskrbel Romelu Lukaku.