Juventus našel novo tarčo! In to je… Pep Guardiola

Serie A 11. Feb 20208:55 > 8:57
Catherine Ivill/Getty Images

Juventus po polovici sezone pod vodstvom Maurizija Sarrija še ni navdušil. Še več v Serie A sta Lazio in Inter povsem enakovredno v boju za naslov prvaka, česar pa pri Juventusu v zadnjih letih niso navajeni in zaradi tega naj bi uprava kluba že vsaj potiho iskala novega trenerja.

Zaenkrat so to sicer samo govorice, vendar glavni na seznamu želja naj bi bil en in edini Pep Guardiola. Slednjega z Manchester Cityem sicer pogodba veže do konca naslednje sezone, a nekako se zdi, da Španec pogodbe s sinje modrimi ne bo podaljšal.

Vse pogosteje se govori, da bi klub v naslednji sezoni lahko vodil znova Massimiliano Allegri, ki je moral staro damo zapustiti po koncu lanske sezone, a ima še vedno sklenjeno pogodbo s črno-belimi.

Predstave Juventusa v letošnji sezoni pod vodstvom Maurizija Sarrija so daleč od pričakovanega. Doslej Juve še ni navdušil,  v zadnjem obdboju pa ekipo predvsem rešuje individualna kvaliteta Cristiana Ronalda.

Kako se bo razvila drama okoli novega trenerja bo jasno v naslednjih mesecih, v primeru morebitnega hitrega izpada Juventusa iz Lige prvakov pa najbrž tudi že veliko prej.