Laziu preobrat, zmaga nad Interjem in drugo mesto

Serie A 16. Feb 202022:34 > 22:38
Marco Rosi/Getty Images

Lazio je pred domačimi gledalci dobil derbi in hkrati zadnjo tekmo 24. kroga v Serie A. V Rimu so po preobratu z 2:1 odpravili Inter in se zavihteli na drugo mesto na lestvici.

V zaključku 1. polčasa je Inter sicer preko Ashleya Younga povedel in na odmor odšel z minimalno prednostjo.

Lazio, ki v letošnji sezoni pred domačimi gledalci igra zelo lep in učinkovit nogomet je v drugem delu na igrišče prišel z željo poseči po nekaj več. In zelo hitro jim je usplo priti do izenačenja. V 50. minuti je enajstmetrovko uspešno realiziral Ciro Immobile in tekma je bila znova odprta.

Sledilo je zelo dinamično in izenačeno nadaljevanje. Do naslednjega zadetka pa smo prišli v 69. minuti, ko je z roba kazenskega prostora po odbiti žogi neubranljivo zadel Sergej Milinkovič Savič in Lazio popeljal v vodstvo.

V 79. minuti je sicer sledil odgovor Lautara Martineza, vendar je bil njegov zadetek zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Do konca tekme se rezultat ni več spremenil in Lazio je prišel do zelo pomembne zmage v boju za vrh.

Juventus ostaja prvi s 57. točkami, drugi Lazio jih ima 56., Inter je sedaj na 3. mestu s 54. točkami.