Atalanta melje dalje: Sedem golov v mreži Lecceja

Serie A 1. Mar 202017:03 > 17:06
Maurizio Lagana/Getty Images

Na prvi tekmi nedeljskega sporeda 25. kroga v Serie A so nogometaši Atalante v gosteh razbili Lecce z rezultatom 7:2. Do zmage so prišli predvsem na račun odlične igre v drugem polčasu.

Ekipa iz Bergama je do vodstva prišla v 17. minuti, ko je avtogol dosegel Giulio Donati. Pet minut kasneje so svojo prednost podvojili potem, ko je Josip Iličić našel Duvana Zapato, ki je s tem dosegel svoj 11 zadetek v letošnji sezoni.

Vseeno so pri Lecceju do konca prvega polčasa uspeli priti do izenačenja. V 29. minuti je za znižanje na 2:1 zadetek dosegel Riccardo Saponara po podaji Alessandra Deiole, v 39. minuti pa je za izenačenje po podaji Saponare gol dosegel Giulio Donati.

V 47. minuti je Josip Iličić s svojim 15 zadetkom v sezoni poskrbel za novo vodstvo Atalante in naznanil katastrofo domačega Lecceja. Do konca tekme so padli še štirje zadetki. Še dva je dosegel Zapata, ki je s tem zabeležil hat-trick, po enega pa Muriel in Malinowski. Josip Iličić, ki je poleg zadetka zabeležil še dve asistenci je v igri ostal do 73. minute potem pa ga je zamenjal Luis Muriel.

Atalanta je trenutno v nizu štirih zmag in je trenutno na četrtem mestu lestvice z 48 točkami in šestimi točkami prednosti pred Romo, ki so njihovi glavni tekmeci za uvrstitev v Ligo prvakov. V naslednjem krogu bo Atalanta na derbiju pozdravila še eno moštvo, ki je trenutno v odlični formi – Lazio.

Lecce je v nizu dveh zaporednih porazov. V naslednjem krogu bodo igrali proti Milanu. Na prvenstveni razpredelnici so na 16. mestu s tremi točkami prednosti pred Genoo, ki je že na mestih, ki vodijo v izpad v Serie B.