Napoli v odlični formi pred prvo tekmo z Realom

Serie A 10. Feb 201723:51 > 23:59
Getty images/Mario Carlini/Iguana Press

Nogometaši Napolija so pred sredinim obračunom v osmini finala Lige prvakov, ko bodo gostovali v Madridu na stadionu Santiago Bernabeu, brez težav opravili z generalko, imenovano Genova. Ob domači zmagi sta bila v 24. krogu Serie A strelca Zielinski in Giaccherini.

Četa Maurizia Sarrija je pred domačimi navijači na stadionu San Paolo v Neaplju na prvi tekmi 24. kroga italijanskega državnega prvenstva z 2:0 odpravila Genovo. Za domače je bil v 50. minuti tekme najprej natančen Piotr Zielinski, nato je v 68. minuti svoje dodal Emmanuele Giaccherini. Gostje poti do izenačenja niso našli, veliko priložnosti niso imeli.

Napoli je na razpredelnici sicer prvi zasledovalec Juventusa, zdaj ima ob tekmi več šest točk manj od aktualnega italijanskega prvaka (51). Glavni konkurent za drugo mesto ostaja Roma, ki v nedeljo gostuje pri Crotoneju.

Napoli zdaj čaka prvi obračun osmine finala Lige prvakov proti Realu iz Madrida. Tekme Napoletani niso izgubili že vse od 29. oktobra lani, ko so z 2:1 klonili na gostovanju pri Juventusu. Na zadnjih 13 tekmah je sicer Napoli kar 11-krat zmagal.