Gazzetta: Vodstvo odločilo – Bobana na "čevelj"

Serie A 7. Mar 202010:11 > 10:13
Getty Images/Alessandro Sabattini

Italijanski časnik La Gazzetta dello Sport poroča, da je športni direktor AC Milana, Zvonimir Boban včeraj dobil odpoved. Razlog za to, da se je vodstvo nekdanjemu hrvaškemu nogometašu zahvalilo za sodelovanje, je javno kritiziranje skupine Elliott Management, ki ima klub v lasti.

Boban je javno izrazil nezadovoljstvo z dejstvom, da je sedemkratni prvak Evrope v pogajanjih s trenerjem RB Leipziga, Ralfom Rangnickom, medtem ko sta na oblasti v Milanu on in njegov nekdanji soigralec Paolo Maldini.

Gazzetta navaja, da so kitajski lastniki zelo slabo sprejeli njegove kritike in da je hrvaška legenda v petek prejela pismo, v katerem so mu sporočili, da je njegov mandat v Milanu pri koncu. V članku je zapisano, da taka usoda kmalu čaka tudi Maldinija, klub pa še naprej tone in je na lestvici Serie A na 7. mestu, s tremi točkami manj od Napolija, ki je na mestu za nastop v evropskih tekmovanjih.

Boban (51 let) je bil igralec Milana med letoma 1991 in 2001, s klubom je petkrat osvojil Scudetto, leta 1994 tudi ligo prvakov.