Nogomet se prebuja: Cagliari načrtuje prvi trening

Serie A 19. Mar 20208:47 > 8:47
Enrico Locci, Getty Images Sport

Uprava Cagliarija je sporočila, da se bo prva ekipa italijanskega kluba na treninge vrnila že v ponedeljek, pa čeprav pandemija koronavirusa ni zamejena.

V Evropi je Italija zarišče novega koronavirusa in je v najslabšem položaju, nogometno prvenstvo pa je bilo kot prvo prekinjeno in prestavljeno. Cagliari, ki prihaja iz Sardinije, naj bi se v naslednjem tednu že vrnil nazaj na zelenice, čeprav je kopenska Italija v celoti v karanteni.

Povezano

“Prva ekipa bo spet začela s treningi v ponedeljek, 23. marca,” so zapisali v uradnem sporočilu. “Igralci bodo delali v manjših skupinah, da bomo spoštovali predpise in navodila.”

Zveza igralcev Serie A je pred dnevi že sporočila, da igralcem ni treba imeti skupnih treningov in da lahko trenirajo po individualnem programu.

“Obsojamo obnašanje nekaterih klubov, ki si želijo imeti svoje igralcena zelenici. V takšni situaciji bi vsi morali biti doma,” je dejal predsednik zveze Damianno Tommasi.

Vsi športni dogodki v Italiji so prepovedani do 3. aprila, pričakuje pa se, da bo prepoved obveljala še nekaj tednov več.