Napoli potrdil – v sredo prvi trening!

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Nogometni klub SSC Napoli v sredo nadaljuje proces treninga, pa čeprav se tekme v Serie A še dolgo ne bodo igrale.

V Italiji je položaj glede epidemije koronavirusa najhujši med evropskimi državami, zato so bile nekatere športne prireditve že februarja odpovedane. SerieA naj bi se nadaljevala maja ali na začetku junija.

No, uprava Napolija ne čaka. Glede na to, da člani moštva ne kažejo znakov koronavirusa, se bodo sinjemodri z Neaplja že to sredo vrnili na treninge.

Prva ekipa bo s treningi začela v sredo, 25. marca, zjutraj,” piše v sporočilu za javnost. Predsednik sindikata italijanski nogometašev (AIC), Damiano Tomassi je ekipe, ki se vračajo v proces treninga kritiziral, saj meni, da se s tem ne spoštuje karantene.

V ponedeljek se bodo na trening vrnili tudi igralci Cagliarija.