Prevladal je razum: Napoli se ne bo vrnil k treningom

Serie A 24. Mar 20200:12 > 0:15
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nogometni klub Napoli se je sinoči odločil, da prestavi povratek svojih igralec na zelenice za trening. Razum je na koncu le prevladal, a na poti so padale hude in upravičene kritike.

Trener ekipe iz Neaplja Gennaro Gattuso bi v sredo, 25. marca moral voditi prvi trening po daljšem premoru zaradi pandemije koronavirusa, klub pa je v ponedeljek le sporočil, da d onadaljnega zaustavlja vse športne aktivnosti.

“Datum nadaljevanja trenažnega procesa bo potrjen v skladu z napredkom zdravstvenega stanja v povezavi s koronavirusom,” so sporočili iz Napolija.

Italija je žarišče koronavirusa v Evropi, italijanska vlada pa je že pred več kot tednom dni zaustavila vse športne dogodke, optimistične napovedi pa pravijo, da bi se Serie A lahko nadaljevala meseca junija.

Predsednik Zveze italijanskih nogometašev (AIC) Damiano Tomassi je že pred dnevi kritiziral in obsodil klube, ki želijo karseda hitro vrniti svoje nogometaše na zelenice.