Costacurta o "pravem" Ronaldu: Bil je pravi ser****

Serie A 28. Mar 202019:00 > 19:07
Getty Images

Luis Nazario de Lima, bolj poznan kot Ronaldo, je bil ob prihodu v Serie A na dobri poti, da postane najboljši vseh časov, vendar so ga na poti do "nesmrtnosti" zaustavile poškodbe.

Čeprav morda ni v celoti uresničil visokoletečih napovedih svojih rojakov, ki so mu napovedovali bolj bleščečo kariero od Peleja, Ronaldo velja za enega najboljših napadalcev vseh časov. Preden je leta 2002 svojo pot nadaljeval kot član galaktičnega Reala, je brazilski virtuoz ob pamet spravljal branilce v Serie A. Večkrat si je “za tarčo” vzel tudi branilce Milana na Derbyju della Madonnina. Njegove vragolije še danes spravijo ob pamet legendarnega defenzivca rdeče-črnih Alessandra Costacurto.

Bil je neulovljiv, zaradi njega smo vsi izgledali slabo. Užival je v temu, da nas gleda, kako za njim jemo travo, bil je pravi ser****,” popularni Billy dvobojev z Ronaldom ni ohranil v najlepšem spominu: “Vprašajte Maldinija, Nesto, Cannavara ali Ferraro – vsi vam bodo povedali, da je bilo njega najtežje pokrivati. Jaz sem ponoči sicer spal mirno, razen tisto noč, preden sem moral igrati proti Ronaldu. Užival je v nogometu, igral je tehniko, ki je do takrat ni nihče, in velikokrat sem po obračunu z njim pristal na travi.”

Costacurta je celotno kariero (razen v sezoni 1986/87, ko je kot posojen igralec nastopal za Monzo) preživel pri Milanu, s katerim je med drugim sedemkrat osvojil Serie A in petkrat slavil v Ligi prvakov.