Juve bo po dogovoru z igralci prihranili 90 milijonov

Serie A 28. Mar 202020:11 > 20:13
Stefano Guidi/Getty Images

Nogometaši Juventusa so pristali na zmanjšanje plače, zaradi epidemije koronavirusa in posledičnega suspenza športnih tekmovanj, s čimer bo klub prihranili 90 milijonov evrov.

Dosegli smo dogovor z igralci in trenerji. To zajema zmanjšanje prejemkov za marec, april, maj in junij. Na ta način bomo prihranili 90 milijonov evrov za finačno leto 2019/20. V primeru, da se bo sezona nadaljevala, se bomo znova pogovorili z vsemi s ciljem povišanja plač,” so sporočili iz Torina.

Iz vodstva Juventusa ob tem niso sporočili, v kolikšni meri bodo igralcem in trenerjem zmanjšali plačo. Italijanski mediji poročajo, da bo najbolje plačani nogometaš v ekipi Cristiano Ronaldo zaradi zmanjšanja na letni ravni znižala za 3,8 milijona evra.

Zmanjšanje plač je pričakovana poteza, potem ko se je za podobe korak odločilo tudi več klubov v Španiji. Med ostalimi je tudi Barcelona vsem svojim članom plače zmanjšala za 70 odstotkov.