Kdo si lahko privošči CR7? PSG in Manchester United…

Serie A 2. Apr 202010:41 > 10:51
Alessandro Sabattini/Getty Images

Pandemije koronavirusa bo pošteno zamajala sicer čvrste finančne temelje nogometnega sveta. Pri klubih, ki porabijo največ, se obetajo veliki rezi, zato lahko pričakujemo številne prodaje zvezdnikov. Bo med njimi tudi Cristiano Ronaldo, ki je član Juventusa?

Že nekaj dni v javnost prihajajo informacije, da pri Juventusu vedno bolj na glas razmišljajo o prodaji svojega najboljšega in tudi najdražjega nogometaša Cristiana Ronalda. Glavni razlog je astronomska plača portugalskega zvezdnika, zato se zdi prodaja zelo verjeten scenarij.

Juventus naj bi pričakoval vsaj 70 milijonov evrov odškodnine, s čimer bi utrpel 30 milijonov evrov izgube glede na odškodnino, ki so jo za Ronalda odšteli Realu. Glavno vprašanje je, kdo si lahko privošči 35-letnega nogometaša. Španska Marca trdi, da Real ni zainteresiran za povratek sicer najboljšega strelca kluba v zgodovini, zato sta opciji le dve – Manchester United in Paris Saint-Germain.

Rdeči vragi so vse od leta 2009, ko jih je Ronaldo zapustil in se preselil v Real, večkrat izrazili željo, da bi se Portugalec nekoč vrnil na Old Trafford. Morebiti se zdaj ponuja celo najboljša priložnost za tak scenarij. Na drugi strani pa bo nevaren tekmec predvsem PSG, ki bi Ronalda vsekakor kupil, če izgubi Neymarja ali Mbappeja. Brazilec že dve leti išče izhodna vrata iz pariškega velikana, želi si nazaj v Barcelono, tudi Mbappe pa je francoski prestolnici vedno bolj nezadovoljen.

Kje bo torej kariero nadaljeval Cristiano Ronaldo?