Maestralni Suso iztržil točko za Milan na Olimpicu

Serie A 13. Feb 201722:33 > 22:39
Getty Images/Marco Rosi

Na derbiju 24. kroga italijanske Seriee A sta se na zaostali tekmi na rimskem Olimpicu srečala Lazio in Milan. Tekma se je končala brez zmagovalca, 1:1.

Dušan Basta in Sergej Milinković Savić sta bila dva med boljšimi na igrišču v domači zasedbi, prvi vratar Federico Marchetti pa se je na ogrevanju poškodoval, zato ga je moral zamenjati Albanec Strakoša.

Njegov kolega na drugi strani, Ginaluigi Donnarumma, je brilijiral v prvem polčasu in ustavil nekaj izjemno nevarni poskusov domače ekipe, potem pa storil prekršek za enajstmetrovko nad Cirom Immobilejem. Natančen z bele točke je bil Lucas Biglia.

V zaključku tekme je Donnarumma ponovno ubranil poskus Immobileja, nato pa jev 85. minuti tekme Španec Suso preigral trojico igralcev in priboril izenačenje Rossonerrom, ki so v letu 2017 še vedno pri eni sami zmagi.

Po remiju Lazio ostaja na petem mestu za Interjem, AC MIlan pa je sedmi s tremi točkami zaostanja za Rimljani.