Italija v karanteni, Ibrahimovič pa trenira na Švedskem

Serie A 9. Apr 202019:45 > 19:46
Enrico Locci/Getty Images

Švedski nogometaš Milana Zlatan Ibrahimovič je v četrtek v svoji domovini treniral z ekipo Hammarbyja.

Izkušeni napadalec je v preteklih mesecih postal 25% lastnik Hammarbyja s čimer je nedvomno razjezil prebivalce, sicer svojega domačega mesta Malmöja.

A to še ni vse, mnogi celo napovedujejo, da bo Zlatan Ibrahimovič svojo kariero zaključil ravno pri branilcu naslova iz lanske sezone, potem pa naj bi celo postal trener tega kluba. A to so zaenkrat zgolj ugibanja, ki pa se morda na nek način počasi že uresničujejo.

Razlog je preprost, saj je sicer trenutno napadalec AC Milana danes treniral z ekipo Hammarbyja. Športni direktor kluba je dejal: “Zlatan čas preživlja v domovini med tem, ko je v Italiji izredno stanje. Želel je na teren, da ponovno igra nogomet.”

Na Švedskem vsaj zaenkrat še ne veljajo tako ostri ukrepi kot drugod, v Italiji pa zelo dobro vemo, da je situacija zelo kritična. In ravno zaradi tega se je Ibra z družino vrnil v domovino.

38-letnik je ne dolgo nazaj sicer že dejal, da ne namerava več ostati v Milanu, predvsem zaradi čudnih odločitev predsednika. Napadalec bo po koncu letošnje sezone postal prost igralec in bo lahko brez odškodnine zapustil Milan.