Alexis Sanchez poletna prioriteta Juventusa!

Serie A 15. Feb 201711:03 > 11:04
Jordan Mansfield/Getty Images

Italijanski mediji so se v zadnjih dneh razpisali o tem, da si italijanski prvak v svojih vrstah želi zvezdnika Arsenala Alexisa Sancheza.

Massimiliano Allegri je odstopil od dolgoletnega Juventusuvega sistema igre s tremi branilci in je v letošnji sezoni implementiral postavitev 4-2-3-1, za kar pa potrebuje za ta sistem specializirane igralce.

Mladi francoski vezist Corentin Tolisso, ki odlično igra v dresu Lyona, je ena izmed Allegrijevih tarč, a glavni cilj naj bi bil Alexis Sanchez, ki se pri Arsenalu ne počuti najboljše.

Čilenec, ki je Italiji že igral, kar pet let je bil namreč član Udineseja, bi se v napadu pridružil odličnima Paulu Dybali in Gonzalu Higuainu. Za slednjega je Juventus poleti odštel kar 90 milijonov evrov, kar je verjetno tudi okvirna številka, ki jo bo moral odšteti za Sancheza.

Slednji je pred kratkim zavrnil novo pogodbo londonskega velikana, ki bi mu prinesla 180 tisoč funtov tedenske plače. Prvi strelec angleškega prvenstva je že dalj časa nezadovoljen pri Arsenalu, predvsem zato, ker se klub ne bori za lovorike.