Seria A končana do 20. avgusta, možna končnica

Pier Marco Tacca/Getty Images

Nogometna zveza Italije je sporočila, da je 20. avgust zadnji rok za končanje tekmovanja, da bi se nova sezona lahko začela 1. septembra.

V Italiji so vsa tekmovanja prekinili sredi marca zaradi epidemije koronavirusa. Na sestanku, na katerem so sodelovali vsi vodilni ljudje vseh nogometnih organizacij so sprejeli odločitev, da sezono končajo v treh najvišjih rangih klubskega nogometa pri naših zahodnih sosedih.

Prav tako so ponovno vključili možnost, da se tekmovanje konča s končnico, v kolikor bi prišlo do novih prekinitev.

Kot skrajni rok za konec sezone, se navaja 20. avgust, da bi se nova sezona lahko začela 1. septembra.

Če do takrat tekmovanje ne bo možno končati niti s pomočjo končnice, bodo končno uvrstitev določili na osnovi stanja na lestvici ob upoštevanju korekcijskih koeficientov.To pomeni, da bodo v seštevek vzel različno število odigranih tekem, kar bi lahko vplivalo na napredovanje oziroma izpad kluba. Ali bodo v tem primeru razglasili prvaka Serie A, ni navedeno.

Naslednji sestanek je napovedan 28. maja, na katerem bo prisoten tudi prvi mož italijanskega ministrstva za šport Vincenzo Spadafora.