AC Milan bo lovil Maria Gotzeja

Serie A 25. Maj 202010:30 > 10:33
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Mario Gotze bo po koncu sezone zapustil Borussio Dortmund in to kot prost igralec. Nemški vezist ima ponudbo Milana, toda pristati bo moral na nižjo plačo.

Leta 2016 se je Gotze, po tem, ko je 3 sezone preživel v Munchnu, vrnil v dortmundsko Borussio. V 1. sezoni se ni naigral, nato sta sledili dve nekoliko boljši sezoni, letos pa je strelec zmagovitega zadetka na svetovnem prvenstvu 2014 ponovno na stranskem tiru. Po koncu sezone bo zamenjal sredino.

Za 27-letnika se zanimata dva kluba iz večnega mesta – Lazio in Roma. V borbo za njegov podpis se je vključil še tretji italijanski klub. Milan Gotzeju ponuja pogodbo, toda precej nižjo plačo kot jo ima trenutno v Nemčiji. Gotze trenutno prejema 8 milijonov evrov letne plače.

Mario Gotze je v svoji karieri osvojil številne lovorike. Leta 2014 je osvojil mundial v Braziliji. Petkrat se je veselil naslova nemške Bundeslige. Za nemško reprezentanco je zbral 63 nastopov in dosegel 17 zadetkov.