Getty Images/Stuart Franklin

14.06.2020 | 00.32

Ospina junak: Napoli v finalu italijanskega pokala

Napoli se je uvrstil v finale italijanskega pokala, potem ko je bil v polfinalu s skupnim izidom 2:1 boljši od Interja. Neapljčane v finalu čaka Juventus.

Romelu Lukaku, Kalidu Kulibali

REUTERS/Ciro De Luca

Po zmagi Napolija v Milanu z 1:0, se je povratna tekma v Neaplju končala brez zmagovalca (1:1). Zasedba Gennara Gattusa se bo v sredinem finalu v Rimu z neposrednim prenosom na Sportklubu pomerila z Juventusom.

Oba zadetka na San Paolu sta padla v prvem polčasu. Inter je povedel v drugi minuti, ko je Christian Eriksen zadel neposredno iz kota, medtem ko je za Napoli zadel Dries Mertens v 41. minuti.

Gostje iz Milana so imeli še nekaj priložnosti, da zatresejo mrežo, vendar je bil vedno na mestu domači čuvaj mreže David Ospina.