Getty Images/Valerio Pennicino

26.06.2020 | 23.50

Juventus z zmago beži na +7

Juventus Turin

Nogometaši Juventusa so na tekmi 28. kroga s 4:0 ugnali Lecce in se z zmago približali državnemu naslovu.

Paulo Dibala, Kristijano Ronaldo, Juventus

Valerio Pennicino/Getty Images

V 1. polčasu gostitelji niso našli poti do nasprotnikovih vrat. V drugem delu igre pa je stara dama zaigrala bistveno bolje. V 52. minuti jo je v vodstvo popeljal v zadnjem času fantastični Paulo Dybala. 9 minut kasneje je vodstvo, po strelu iz bele točko podvojil Cristiano Ronaldo. Med strelce se je vpisal tudi rezervist Gonzalo Higuain, ki med karanteno sicer ni pazil na dieto in v Torino pripotoval vidno pretežak. Strelski zabavi se je pridružil tudi De Ligt, ki je v 85. minuti postavil končni izid.

Juve ima na vrhu lestvice 7 točk prednosti pred Laziom.

Zanimiv bo tudi boj za najboljšega strelca v Serie A. Immobile ima za zdaj 5 golov prednosti pred portugalskim strojem za zadetke.