Atalanta brez Iličića le do remija

Serie A 18. Jul 202019:22 > 19:38
Emilio Andreoli/Getty Images

Nogometaši Atalante so danes proti Hellas Veroni odigrali prvo tekmo 34. kroga italijanske Serie A. Čeprav je ekipa iz Bergama ponovno skočila na 2. mesto, varovanci Gasperinija z izidom ne morejo biti zadovoljni.

V mestu Romea in Julije je Atalanta danes veljala za veliko favoritinjo. Črno-modri so se z zmago želeli približati Juventusu na 4 točke in tako staro damo spraviti pod pritisk.

V 1. polčasu zadetkov nismo videli, a že takoj na začetku 2. dela igre so gostje prišli do vodilnega zadetka. Duvan Zapata je dosegel 16. zadetek v letošnji sezoni Serie A in zdelo se je, da varovanci Gasperinija plujejo proti 22. prvenstveni zmagi. Načrte Atalante je pokvaril Pessina, ki je bil natančen v 59. minuti in postavil končni rezultat 1:1.

Zaradi poškodbe Gasperini ponovno ni mogel računati na najboljšega igralca ekipe Josipa Iličiča.

Atalanta ima, tako kot Inter, 71 točk. Juventus je s 77 točkami vodilna ekipa Serie A.