Getty Images/Gabriele Maltinti

18.07.2020 | 20.01

Atalanta brez Iličića le do remija

Nogometaši Atalante so danes proti Hellas Veroni odigrali prvo tekmo 34. kroga italijanske Serie A. Čeprav je ekipa iz Bergama ponovno skočila na 2. mesto, varovanci Gasperinija z izidom ne morejo biti zadovoljni.

Luis Muriel

Emilio Andreoli/Getty Images

Luis Murijel

V mestu Romea in Julije je Atalanta danes veljala za veliko favoritinjo. Črno-modri so se z zmago želeli približati Juventusu na 4 točke in tako staro damo spraviti pod pritisk.

V 1. polčasu zadetkov nismo videli, a že takoj na začetku 2. dela igre so gostje prišli do vodilnega zadetka. Duvan Zapata je dosegel 16. zadetek v letošnji sezoni Serie A in zdelo se je, da varovanci Gasperinija plujejo proti 22. prvenstveni zmagi. Načrte Atalante je pokvaril Pessina, ki je bil natančen v 59. minuti in postavil končni rezultat 1:1.

Zaradi poškodbe Gasperini ponovno ni mogel računati na najboljšega igralca ekipe Josipa Iličiča.

Atalanta ima, tako kot Inter, 71 točk. Juventus je s 77 točkami vodilna ekipa Serie A.