Tolažba za Romo in Napoli, Inter podprvak

Serie A 1. Avg 202022:46 > 22:47
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Romi v Serie A na koncu ni uspelo končati sezone na 4. mestu. So pa v zadnjem krogu s 3:1 premagali Juventus v gosteh.

Juventus je v peti minuti prek Gonzala Higuaina prišel do vodstva z 1:0. Toda do konca prvega polčasa je Romi rezultat uspelo spreobrniti.

Najprej je za izenačenje gol v 23. minuti dosegel Nikola Kalinić. V 44. minuti pa je bil z enajstih metrov natančen Diego Perotti, ki je v 52. minuti tudi potrdil zmagovalca za končnih 3:1.

Za Napoli sezona prav tako ni bila uspešna. So pa z enakim rezultatom (3:1) premagali Lazio

Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne in Matteo Politano so bili strelci za Napoli, ki je na koncu v prvenstvu zasedel 7. mesto. Edini zadetek za Lazio je dosegel Ciro Immobile.

Milan je sezono končal na šestem mestu potem, ko so v zadnjem krogu s 3:0 premagali Cagliari.

Inter je na derbiju kroga proti Atalanti prišel do zmage z 2:0 in tako s končnim 2. mestom potrdil naslov podprvaka.