AS Roma prodana za 600 milijonov evrov

Serie A 6. Avg 202010:58 > 11:03
Grazia Neri/ALLSPORT

Italijanskega prvoligaša Romo je kupil ameriški milijarder Dan Friedkin, so objavili na uradni klubski strani. Cene sicer niso navedli, vendar italijanski mediji govorijo o številki 600 milijonov evrov.

Lastniška struktura kluba na čelu z Jamesom Pallotto je o prodaji razmišljala že več mesecev, pogajanja z Američanom pa so bila hitra.

Uradni prevzem kluba je upočasnila epidemija koronavirusa, ker pa se je situacija malo umirila, je prodaja zdaj uradna.

Novi lastnik, 55-letni Dan Friedkin, ima več milijard vreden imperij, ki ga ima po zaslugi lastništva enega največjih distributerstev avtomobilske znamke Toyota na svetu – tega je dobil od ustanovitelja, očeta Thomasa, je pa tudi lastnik številnih elitnih letovišč.

Roma ima sicer ameriške lastnike že od leta 2011, ko jo je družina Sensi prodala Thomasu di Benedettu. Ta je za 70 milijonov evrov kupil 40 odstotkov delnic, vendar se je hitro umaknil. Za njim je klub prevzel Pallotta, pod njegovo upravo pa je Roma leta 2018 prišla do polfinala Lige prvakov.