Juventus bo kmalu plačeval tri trenerje!

Serie A 8. Avg 202017:09 > 17:11
Yifan Ding/Getty Images

Juventus bo Sarrija plačeval še dve sezoni, na plačilni listi je še vedno tudi prejšnji trener Allegri.

Maurizio Sarri je danes dobil “nogo” pri italijanskih prvakih, ampak za finance mu še nekaj časa ne bo potrebno skrbeti.

Povezano

Sarri je lani podpisal triletno pogodbo, tako da bo na plačilni listi Juventusa ostal še dve leti. Glede na to, da je njegova letna plača 5,5 milijona evrov, mu je Juventus dolžan še 11 milijonov, po plačilu davkov pa bo torinski klub stran vrgel okoli 20 milijonov evrov.

To pa še ni vse, saj “Stara dama” še vedno plačuje tudi Sarrijevega predhodnika Maxa Allegrija, ki je klub vodil med leti 2014 in 2019.

Allegrijeva plača je bila še višja, 7,5 milijona evrov na sezono, pogodbo pa je imel do konca sezone 2020-21.

Kmalu bo na klop Juventusa sedel nov trener (največje možnosti naj bi imel Mauricio Pochettino), tako da bo klub hkrati plačeval tri trenerje. Temu bi se lahko izognili tako, da znova angažirajo Allegrija, ki je tako ali tako že pod pogodbo.