Zola: Pirlo se mora takoj postaviti kot avtoriteta

Serie A 9. Avg 202020:42 > 20:44
Harry Trump/Getty Images

Legendarni nogometaš Gianfranco Zola je bil pomočnik nedavno odpuščenega Maurizia Sarrija na klopi italijanskega giganta Juventusa. Po objavi novice, da bo novi šef stroke stare dame Andrea Pirlo, Zola ni skrival presenečenja nad odločitvijo kluba.

Andrea Pirlo je na mesto glavnega trenerja ekipe iz Torina napredoval samo teden dni kasneje, ko je prevzel vodenje Juventusove mlade ekipe, ki nastopa v Serie C.

Lagal bi, če ne bi rekel, da me ta novica ni presenetila. Res fascinantno – če ta projekt Juventusa uspe, bo zabeležen kot ogromen uspeh v klubski zgodovini. To bo težko delo za Pirla, ker Juventus zahteva, da se zmaguje na spcifičen način. Ne bo lahko, toda mislim, da bo Pirlo uspešen,” je Gianfranco Zola dejal za italijanske medije.

Uprava Juventusa je naredila pogumno potezo. Oni so dobro poznali Pirlove človeške kvalitete. A klub ga mora podpirati na začetku. Nekateri govorijo, kako se bo znašel, ker je naprimer Buffon starejši pod njega. To je potrebno takoj urediti – igralci morajo nanj gledati kot na avtoriteto in on se mora dobro počutiti v tej vlogi,” je dejal nekdanji igralec Napolija, Parme, Chelseaja.

Zola je v trenerski karieri vodil West Ham, mlajše kategorije italijanskih reprezentanc, Watford, Cagliari, Al-Arabi in Birmingham, kot pomočnik je deloval tudi pri Chelseaju

Tullio M. Puglia/Getty Images