Bodoči štoper Juventusa zagrenil sezono Napoliju

Serie A 25. Feb 201720:08 > 20:10
Getty Images/Francesco Pecoraro

Nogometaši Atalante so pripravili veliko presenečenje in z 2:0 gostovanju v Neaplju na San Paolu premagali domačo ekipo v 26. krogu italijanske Serie A.

Tri točke je gostom iz Bergama zagotovil centralni branilec Matia Caldara, ki bo v naslednji sezoni nosil dres aktualnega italijanskega prvaka iz Torina. Caldara je Atalanto v vodstvo popeljal v 28. minuti, ko mu je lepo podal Conti, nato pa je v 70. minuti po lepem preigravanju in podaji Mattie Spinazzole potrdil zmago gostov.

Atalanta je drugi zadetek desegla samo tri minute po izključitvi Franka Kessieja, ki je v razmaku treh minut dosegel dva zadetka.

Napoli je sicer statistično dominiral, saj je imel skorajda 20 strelov na vrata, od tega osem v okvir vrat, a jih je vse zaustavil Berisha.

Napoli je na ta način dokončno izpadel iz bitke za naslov prvaka, saj s tekmo manj za vodilnim Juventusom zaostaja za devet točk. Atalanta se je z zmago približala samo na tri točke zaostanja za tretjim mestom, ki še vodi v Ligo prvakov, to pa lahko v nedeljo ob zmagi nad Romo uspe še Interju.

Naslednji teden je na sporedu derbi med Romo in Napolijem.