Lastnik Leedsa razmišlja o nakupu Genoe

Serie A 10. Avg 202019:47 > 20:00
Paolo Rattini/Getty Images

Nogometni klub Genoa ima veliko težav, glavna pa je trenutno sprememba lastništva. Interesentov je veliko, najbolj zagret pa je konzorcij italijanskih poslovnežev, ki so odločeni, da postanejo novi lastniki italijanskega kluba.

Eden od članov konzorcija je tudi Andrea Radrizzani, ki je tudi lastnik Leeds Uniteda. Slednji se je letos vrnil v angleško Premier ligo. Za Radrizzanija to ni nič novega, saj je kot svetovalec že sodeloval pri prevzemu Interja s strani družbe Suning.

Lastnik Genoe Enrico Preziosi že nekaj časa skuša prodati klub, a mu to do danes še ni uspelo. 72 letnik je že večkrat priznal, da je po 35 letih lastništva njegove družine prišel čas za spremembe. Preziosi je prepričan, da je zdaj prišel pravi trenutek.

Radrizzani je leta 2017 kupil Leeds in bil že v prvi sezoni blizu napredovanja v Premier ligo. Pavom je to uspelo letos, ko so se po 16 letih vrnili med angleško elito.