Juventus prednost pred Romo povišal na 10 točk

Serie A 25. Feb 201722:51 > 23:01
Valerio Pennicino/Getty Images

Juventus je pred domačimi navijači na sobotni večerni tekmi v 26. krogu Serie A z 2:0 premagal Empoli, ki se bori za obstanek med italijansko elito. Strelca sta bila vratar Lukas Skorupski (avtogol po poskusu Maria Mandžukića) in Alex Sandro.

Prednost Stare dame pred najbližjim zasledovalcem znaša 10 točk. Drugouvrščena Roma svojo tekmo igra v nedeljo, a je pred izjemno težko nalogo, saj gostuje na San Siru pri Interju.

Rezultat sicer ne odraža realnega stanja na igrišču, saj je Juve dominiral od začetka, pa do konca, svojo superiornost pa so Zebre kronale šele v drugem polčasu. Predvsem Mario Mandzukić je v prvem polčasu zapravil preveč priložnosti.

Hrvat pa je bil v srediču pozornosti v 52. minuti, ko je streljal z glavo in vratarja Lukasza Skorupskega prislil v napako. Alex Sandro je dokončal delo 25 minut pred koncem srečanja. To je za Juventus sicer sedma zaporedna prvenstvena zmaga.

Juventus je pred domačimi navijači dobil kar 30 zaporednih tekem, njegovi dominaciji v Serie A pa ni videti konca. Iz bitke za naslov je zgodaj v soboto popoldne izpadel Napoli, ki je doma klonil proti Atalanti (0:2). Juve zdaj v torek doma čaka prva tekma polfinala italijanskega pokala, nasprotniki bodo prav Napoletani.