Serie A 26. Feb 201717:08 > 17:14

Slovenski reprezentant Valter Birsa je proti Pescari dosegel svoj peti prvenstveni zadetek v letošnji sezoni, tudi tokrat pa se je podpisal pod pravo mojstrovino.

Odlični Šempeterčan je na tekmi Chieva proti Pescari že v dvanajsti minuti s pravo mojstrovino svojo ekipo popeljal v vodstvo. V nadaljevanju je za domače zadel še Castro in poskrbel za rutinirano zmago. Birsa je bil na zelenici do 89. minute, Boštjan Cesar pa je tudi tokrat sedel na klopi.

Milan je v gosteh z 1:0 premagal Sassuolo, edini gol je iz najstrožje kazni dosegel Bacca, do zmage sta prišla še Lazio, ki je prav tako z minimalnim rezultatom ugnal Udinese in Cagliari, ki je bil gosteh z 2:1 boljši od Crotoneja. Pri domačih Andrej Kotnik ni igral.

Palermo in Sampdoria sta se razšla brez zmagovalca, tako kot tudi Genoa in Bologna.