Capello: Juve pri Comanu naredil drugo veliko napako

Serie A 24. Avg 202014:28 > 14:50
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Kingsley Coman je postal junak Bayerna potem, ko je v finalu lige prvakov proti Paris Saint-Germainu dosegel edini zadetek na tekmi. Seveda se ob takšnih dogodkih poraja vprašanje kdo je prodal takšnega igralca. Prvi je bil na tapeti PSG, zdaj pa tudi Juventus.

Preden je postal član Bayerna je Kingsley Coman igral za Juventus. V Italijo je prišel z 18. leti leta 2014 kot prost nogometaš iz PSGja. V prvi sezoni je v vseh tekmovanjih odigral 20 tekem, v naslednji pa zgolj dve potem pa je bil posojen k Bayernu. Na posoji je bil do leta 2017 potem pa so ga Bavarci odkupili za 21 milijonov evrov. Takrat se je to zdel dober posel za Juventus saj je za nogometaša, ki v Torinu praktično ni igral prejel lepo odškodnino. Toda, če vprašate Fabia Capella je to ena največjih napak Juventusa. No, ena izmed dveh največjih.

“Coman je bil za nekoga dovolj dober, da začne na tekmi finala lige prvakov. Juventus je ponovil napako, ki jo je storil pri Thierryu Henryu. Prišel je kot mlad nogometaš in takoj so obupali nad njim in kasneje je zablestel pri Arsenalu. Coman ima isto pot. Ko vidiš kakovost moraš imeti potrpljenje, da počakaš. Ne morete pričakovati, da bo mladi igralec takoj postal glavna figura na najvišjem nivoju,” je dejal Capello.

Slavni Don Fabio res da ni bil trener Juventusa, ko sta bila tam Thierry Henry in Kingsley Coman. Bil pa je trener Milana, ko so takrat v klub prišli mladi in obetavni igralci kot je bil Patrick Vieira, ki je nato odigral dve tekmi in odšel v Arsenal in Patrick Kluivert, ki je v Milano prišel kot že izbrušeni napadalec in kot junak finala lige prvakov leta 1997. Po eni sezoni v kateri je dosegel šest golov so ga nato prodali Barceloni.