Mkitarjan tudi uradno podpisal z Romo

Serie A 1. Sep 202010:40 > 10:51
Getty Images

Armenski reprezentant Henrik Mkitarjan, ki je v zadnji sezoni kot posojen igralec Arsenala odlično igral za Romo, je tudi uradno prestopil v italijanski klub.

Izkušeni, 31-letni Armenec je v lanski sezoni za Romo kot posojen igralec londonskega Arsenala odigral 22 tekem in dosegel 9 golov. Sinoči je Mkitarjan z Arsenalom dosegel sporazumno prekinitev pogodbe, tako da je lahko brez težav podpisal z Romo.

“Z veseljem sporočam, da sem se uradno pridružil rumeno-rdečim. Zavhalil bi se rad Arsenalu, tamkajšnjemu osebju in milijonom navijačev topničarjev, ki so me v zadnjem letu in pol podpirali. Posebna zahvala Arsenu Wengerju, ker me je pripeljal v klub in mi zaupal,” je na Twitterju zapisal Henrik Mkitarjan.

Rimski klub, ki je zadnjo sezono Serie A končal na 5. mestu, bo igral v Ligi Evropa. Klub je nedavno za okoli 600 milijonov evrov kupil ameriški poslovnež Dan Friedkin.

Preden je prišel v Romo, je Mkitarjan igral za Šahtar Doneck (2010-13), Borussio Dortmund (2013-16), Manchester United (2016-18) in Arsenal. Za Armenijo je na 86 tekmah dosegel rekordih 29 golov.