Milik odhaja v Rim, Džeko v Juventus

Serie A 15. Sep 20201:01 > 1:03
Paolo Bruno/Getty Images

Napadalec Napolija Arkadiusz Milik je le še korak od prestopa k Romi, kjer bo zamenjal Edina Džeka. Slednji naj bi se preselil k Juventusu.

Italijanski prestopni guru Fabrizio Romano je v ponedeljek zvečer zapisal, da se je Roma dogovorila z Napolijem za prestop 26-letnega Milika, ki v italijansko prestolnico prihaja za 25 milijonov evrov in nekatere bonuse.

Do potrditve posla preostane samo še dogovor med igralcem in klubom.

Romano hkrati trdi, da prihod Milika v Rim pomeni, da se bo 34-letni Džeko, trenutno še član Rome, preselil k Juventusu. Pri stari dami so prav bosanskega reprezentanta v tem prestopnem roku označili kot primarno tarčo.

Milik je v prejšnji sezoni v vseh tekmovanjih odigral 35 tekem in dosegel 14 golov, Džeko, ki ga pogodba na Romo veže do leta 2022, pa je v sezoni 2019/2020 na 43 tekmah dosegel 19 golov in dodal še 14 asistenc.