Italijani bodo imeli spet štiri klube v Ligi prvakov!

Serie A 22. Mar 201720:04 > 20:14
Clive Rose, Getty Images Sport

Serie A bo po novem imela štiri mesta v skupinskem delu Lige prvakov, pišejo italijanski mediji. Že nekaj časa se je špekuliralo, da bo UEFA potrdila spremembe, s katerimi bodo štiri najmočnejše lige v skupinskem delu venomer, brez kvalifikacij, nastopale s po štirimi ekipami.

Štiri najboljše ekipe iz Serie A bodo od sezone 2018/19 naprej direktno udeležene v tekmovanju skupinskega dela Lige prvakov.

Že dolgo se je govorilo, da bodo imele najkvalitetnejše evropske lige večje število klubov v skupinskem delu Lige prvakov, kar se bo končno tudi uresničilo.

Italijani so v preteklosti dolgo imeli štiri klube v najelitnejšem klubskem tekmovanju,  a so zaradi slabih rezultatov izgubili eno mesto na račun Bundeslige.