Berlusconi: Gigi Donnarumma ni naprodaj!

Serie A 25. Mar 201715:54 > 16:04
Marco Luzzani/Getty Images

Svetovni mediji že več dni poročajo, da bo Gigi Donnarumma velika zvezda poletnega prestopnega roka, saj se zanj zanimajo takšni klubi, kot so Manchester City, Juventus in Chelsea. Toda prvi mož Milana, najbogatejši Italijan Silvio Berlusconi, takšne govorice zavrača.

18-letni čuvaj mreže pri Milanu ima številne ugodne ponudbe s tujine, nekateri klubi so Berlusconiju za njegov nakup pripravljeni plačati celo 100 milijonov evrov.

Donnarumma je produkt Milanove mladinske šole, priložnost v članski ekipi pa je dobil v lanski sezoni, ko je bil njegov trener Siniša Mihajlović. Hitro je postal tudi italijanski reprezentant, pri 17 letih in 189 pa tudi debitiral med vratnicama Azzurrov. Je najmlajši italijanski reprezentančni vratar v zgodovini.

Getty Image/ Marco Luzzani

“Donnarumma je del Milanove prihodnosti, za nas je neprecenljive vrednosti in ni na prodaj. Čuti ljubezen do naših barv in našega kluba. Res je neverjeten,” je povedal Berlusconi.

Gigi je doslej za Milan branil na 63 prvenstvenih tekmah, dvakrat pa je igral tudi za Italijo. Pripravlja se ga za naslednika Gigija Buffona, a šele po svetovnem prvenstvu v Rusiji.