Inter sporoča Mourinhu: 60 milijonov za Ivana Perišića!

Serie A 25. Mar 201716:32 > 16:43
Gett Images/ Laurence Griffiths

Italijanski mediji poročajo, da si Jose Mourinho v svojih vrstah silno želi Interjevega krilega napadalca Ivana Perišića, kar naj bi bil tudi razlog Portugalčevega sobotnega obiska v Zagrebu. Mourinho je ponudil 40 milijonov evrov, a naletel na jasen odgovor Kitajcev; Ivan gre samo za 60 milijonov!

Naj spomnimo, Inter ima lani od junija nove nesramno bogate lastnike, saj je Erick Thohir večinski delež v klubu prodal kitajskemu konglomeratu Suning, ki ima tudi klub v kitajski ligi, Jiangsu Suning. Kitajci so že nekajkrat jasno napovedali, da želijo Nerazzurre v kratkem vrniti v vrh italijanskega in evropskega nogometa, zato načrtujejo buren poletni prestopni rok in drage okrepitve, prav tako ne želijo prodajati igralcev, ki sestavljo ogrodje moštva.

Med takšne spada tudi Ivan Perišić, ki si ga zelo želi Manchester United. A Mourinho je Interju ponudil samo 40 milijonov evrov, kar je za Kitajce premalo. Hrvata ocenjujejo na vrednost 60 milijonov evrov. Inter je sicer že lani poletil zavrnil Napolijevo ponudbo za napadalca v višini 60 milijonov evrov.

28-letni Perišić igra drugo sezono v Italiji, Inter ga je leta 2015 za 19 milijonov evrov pripeljal iz Wolfsburga.