15-letnik podpisal pogodbo s Celticom!

Uncategorized 24. Dec 201816:42 > 16:55
Ian MacNicol/Getty Images

Celtic je svoje vrste okrepil z zares zelo mladim talentiranim Karamokom Dembelejem, ki šteje 15 let in je že podpisal profesionalno pogodbo.

Karamoko Dembele je bil rojen leta 2003. S svojo družino se je pri enem letu starosti preselil iz Slonokoščene Obale. Pri desetih letih je prišel v Celtic. Že pri 13. letih je debitiral za razvojno ekipo tega kluba, kjer igrajo nogometaši do 20. leta starosti.

Mladi Dembele je med tem že podpisal pogodbo s Celticom, ki traja do leta 2021, v tem obdobju pa si mladenič želi debitirati za prvo ekipo.

“Moj cilj je zaigrati za prvo ekipo Celtica. Takoj, ko bom lahko. Dokazovati se moram trenerju,” je ob podpisu prve profesionalne pogodbe v karieri dejal Dembele.

Mladenič je že zaigral za kadetski reprezentanci Škotske in Anglije. V članskih vrstah pa bi lahko nastopal tudi za reprezentanco Slonokoščene Obale, tako kot oba njegova sorodnika Yaya Toure in Kolo Toure.