Clint Hill junak Rangersa

Uncategorized 12. Mar 201714:59 > 15:04

Danes je bil v škotskem Premiershipu na sporedu 405. Old Firm derbi med Celticom in Glasgowom. Gostje so do točke proti močnemu Celticu prišli v 87. minuti.

Prva priložnost na tekmi je pripadla gostom, ki so zapretili v 25. minuti. Z roba kazenskega prostora je poskusil Martyn Waghorn, a se je z odlično obrambo izkazal Craig Gordon. Gostitelji so hitro odgovorili in v 30. minuti se je po prostem strelu Celtica zatresla vratnica. Stuart Armstrong je bil tisti, ki je poskusil s strelom, Wesley Foderingham pa je s pomočjo vratnice poskrbel, da je ostalo 0:0.

Domači so premoč kronali v 35. minuti, ko je James Forrest lepo podal Stuartu Armstrongu, ki je z natančnim strelom ugnal Foderinghama.

Pritisk domačih se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, a Celticu ni uspelo priti do povišanja vodstva. V 57. minuti sta se znovič pomerila Armstrong in Foderingham, tokrat je bil uspešnejši vratar Rangersa. Svoje priložnosti so imeli tudi gostje, ki bi lahko izenačili že v 71. minuti, a Martyn Waghorn z neposredne bližine ni uspel premagati vratarja Gordona.

Do 87. minute, ko je padel izenačujoči zadetek, je imela vsaka ekipa še po eno priložnost. No po udarcu iz kota, pa je gostujoče navijače po “fliperju” v kazenskem prostoru razveselil Clint Hill, ki je zadel za zasluženo izenačenje modrih.

Lestvico škotskega Premiershipa in preostale rezultate pa si lahko ogledate tukaj.