Maribor iz Kopra s točko

Prva liga 8. Apr 201722:22 > 22:28
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so vpisali še en remi, tokrat so remizirali v Kopru, in s tem Olimpiji ponudili priložnost, da se vsaj malce približa.

Koprčani so povedli dokaj hitro, saj je že v deseti minut enajstmetrovko uspešno izvedel Senijad Ibričić. V drugem polčasu so Mariborčani skreirali preobrat pod katerega se je z dvema zadetkoma podpisal zimzeleni Milivoje Novaković, domači nogometaši pa so pozno v tekmi vendarle prišli do to zaslužene točke. Deset minut pred koncem je končnih 2:2 postavil Križman.

Maribor ima pred drugimi Domžalami 13 točk prednosti, še eno več pa pred Olimpijo, ki pa ima tekmo več. Zmaji bodo jutri ob 16:55 gostovali v Celju.

Že pred obračunom med Koprom in Mariborom sta bili danes v slovenskem prvenstvu odigrani dve tekmi. Rudar je v gosteh z 2:1 ugnal Krško, Domžale pa tudi z igralcem več niso uspele premagati odpisane sosede iz Radomelj (1:1.