Širok se vrača v Gorico, blizu povratka tudi Velikonja

Prva liga 24. Sep 202011:01 > 11:11
NK Domžale

Gorica, ki se je po izpadu iz PLTS v sezoni 2018/19 ekspresno vrnila med elito, bo do konca prestopnega roka poskrbela za nekaj odmevnih okrepitev.

Na naša ušesa je priromala informacija o povratku Matije Široka, ki je produkt Gorice, od julija, ko mu je potekla pogodba s ciprskim Pafosom, pa je brez kluba. 29-letni desni bočni branilec je produkt Gorice, za katero je igral do leta 2016. Prvič se je na tujem preizkusil pri poljski Jagiellonia Białystok, med letoma 2016 in 2018 pa igral še za Domžale. Zadnji dve leti je bil član Pafosa.

Ob Široku se pri Gorici borijo še za povratek napadalca izkušenega napadalca Etiena Velikonje, z ekipo pa trenira še en otrok novogoriške šole Nejc Mevlja. Velikonja je v zadnji sezoni igral za nizozemski NEC Nijmegen, s katerim ima podpisano pogodbo do konca sezone 2020/2021, Nejc Mevlja, ki je imel v svoji karieri ogromno smole s poškodbami, pa je po poteku pogodbe s švicarsko ekipo FC Schaffhausen prost igralec.