NK Celje

24.09.2020 | 18.41 > 18:56

Skromni Ararat preskočil Celje

Nogometaši Celja so na tekmi 3. kroga kvalifikacij za Ligo Europa presenetljivo izpadli proti skromnemu Araratu, ki je trenutno v armenski Premier ligi šele na predzadnjem mestu.

Lotrič Mura Celje

NK Celje

Tekma v Yerevanu ni potekala po načrtih aktualnih slovenskih prvakov. Ararat je bil podjetnejši, sicer pa so imeli Celjani nekaj več priložnosti. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je zapravil Luka Kerin. Nasprotnikovo mrežo je zatresel Ivan Božić, a je bil zadetek Hrvata, zaradi prepovedanega položaja, upravičeno razveljavljen.

Nasploh so grofje prikazali premalo napadalnih ambicij. Kosičeva četa je igrala zelo previdno, kar se ni izkazalo za pametno potezo. Taktični obračun so dobili po letih bistveno izkušenejši Armenci.

Po 90 minutah zmagovalca nismo dobili, zato so sledili podaljški. Izgledalo je, da si ekipa iz knežjega mesta tekmo želi zavleči v enajtmetrovke, kar verjetno ne bi bilo slabo, saj je Matjaž Rozman specialist za kazenske strele. Žal slovenski reprezentant svojega dara ni dobil priložnost pokazati. Ekipa iz armenske prestolnice je zmagoviti zadetek dosegla v 111. minuti. V polno je meril Ukrajinec Serhii Vakulenko.

Ararat se bo v play-offu za evropsko ligo pomeril z beograjsko Crveno Zvezdo.