V Velenju remi, Brežice že četrte

Prva liga 26. Sep 202022:33 > 23:36
M24.si

Tudi deveti krog 2. SNL ni razočaral z zadetki. Nogometaši Doba in Nafte so zabili kar osem zadetkov, sedem jih je padlo tekmi Bilj in Beltincev. Obračun nekdanjih prvoligašev v Velenju brez zmagovalca.

Radomlje so v dvoboju z Brdi vknjižile sedmo zaporedno zmago, tekmo manj pa šteje uspešna serije Brežic, ki so po skalpu Primorja skočile že na četrto mesto. Krka je dobila sosedski dvoboj s Krškim, Rudar in Triglav pa sta se razšla z neodločenim izidom.

V zadnji sobotni tekmi sta se udarila kluba, ki sta še bila v minuli sezoni del prvoligaške druščine. Rudar in Triglav sta si po 90 minutah boja razdelila točkovni plen. Večji del srečanja so vodili Kranjčani, potem ko so do vodstva prišli v 18. minuti tekme. Haris Kadrić, ki ga je pred dnevi Triglavu posodila Olimpija, je izkoristil globinsko podajo Gašperja Udoviča in se ob debiju veselil prvenca v dresu kranjskega kluba. Gorenjci so minimalno vodstvo držali do 69. minuti, ko je mrežo Triglava zatresel nekdanji up orlov. Žiga Ovsenek, ki je v dresu Triglava nazadnje igral v sezoni 2016/17, je bil zgolj nekaj minut po vstopu v igro najvišji po kotu Damjana Trifkovića in tekmeca sta si razdelila točkovni plen.

Brežice ostajajo hit zadnjih nekaj tednov, moštvo Roka Zorka je premagalo tudi Primorje in na svoj račun dodalo že šesto zaporedno zmago v 2. SNL. Ob pokalnem slavju v dvoboju z Jadranom je serija dolga že sedem tekem. Odločitev o zmagovalcu je padla v 67. minuti, ko je z bele točke zadel Matic Predanič. Brežičani so se po popoldanskem remiju Doba in Nafte prebili že vse do četrtega mesta.

Sedme zaporedne zmage so se razveselili Radomljani, ki so bili na domači zelenici z 2:1 boljši od Brd. Varovanci Oskarja Drobneta so briško mrežo načel v najboljšem trenutku, tik pred odmorom, ko je odpor gostov strl Zvonimir Blaić. V 73. minuti je radomeljsko prednost povišal Luka Cerar, gostje pa so v 92. minuti prišli zgolj do častnega zadetka. Davida Šugića je premagal Jure Bužinel. “Mlinarji” s 24 od možnih 27 točk ostajajo na vrhu lestvice.

Radomljam za ovratnik dihajo Novomeščani, ki so bili v lokalnem obračunu boljši od Krčanov. Posavci so z uspešno izvedeno enajstmetrovko Zvonka Pamića resda poskrbeli za hladen tuš, a so Dolenjci za izenačenje potrebovali zgolj dobre četrt ure. V 30. minuti se je šestega gola sezone razveselil Marko Huč, v zadnji minuti prvega polčasa pa je za popoln preobrat zadel Nejc Filipčič. Krka je zmago potrdila v zadnji tretjini srečanja. Kaheem Parris je v 63. minuti zadel za vodstvo s 3:1 in se na vrhu ligaške lestvice strelcev izenačil s sedemkratnima strelcema Denisom Petrovičem in Meshackom Ubochiomo. V končnici tekme se je krška mreža zatresla še četrtič, v polno je meril Ivan Brekalo.

V Dobu sta se merili tretja in četrta ekipa lige, tekmeca pa sta si po osmih zadetkih razdelila točke. Na koncu so lahko z remijem bolj zadovoljni v taboru Nafte, saj so Lendavčani kar trikrat lovili zaostanek, Dobljani so po uri igre povedli tudi s 4:2. Gostitelji so prvič zadeli v 15. minuti, ko je Florijana Raduho premagal Denis Petrovič. Nafta je z golom Vedrana Vinka izenačila po pol ure igre, a je Petrovič zgolj dve minuti zatem poskrbel za novo vodstvo “roletarjev”. Tekmeca sta kljub temu na odmor odšla z izenačinom izidom, tri minute pred žvižgom je za novo izenačenje zadel Roland Paku. V nadaljevanje srečanja so bolje krenili Dobljani. Že tretje vodstvo na tekmi je priskrbel Dino Zenković, v 62. minuti je bil uspešen še Benjamin Markuš. Prekmurci se niso predali, v 74. minuti je domačo prednost prepolovil tokratni rezervist Meshack Ubochioma, pet minut kasneje pa v polno meril še Stjepan Oštrek. Nafta je vknjižila 18. točko, eno več imajo na svojem računu Dobljani.

Gol manj je padel v Biljah, kjer so gostovali Beltinčani. Varovanci beltinškega stratega Radovana Karanovića so med tednom v pokalnem tekmovanju presenetili Bravo, tokrat pa so točke pustili na Primorskem. Gostitelji so mrežo Beltinčanov načeli že v tretji minuti tekme, po prodoru Danijela Šturma. V 38. minuti je z roba kazenskega prostora zadel Kevin Humar, zgolj dve minuti kasneje pa je najstrožjo kazen, po igranju z roko, uspešno izvedel Tin Matić. Še pred odmorom so zadeli tudi Beltinčani, Mateo Verunica je najprej izsilil prekršek za najstrožjo kazen in jo nato tudi uspešno izvedel. Isti igralec je v uvodni minuti drugega polčasa po podaji Mršiča zadel še enkrat in po strelu z roba kazenskega prostora goste povsem približal Biljam. Črno-beli so v 55. minuti poskrbeli za mirnejše nadaljevanje, po predložku z desne strani igrišča je z glavo sprožil Tin Matić. Beltinčani so v 82. minuti, po drugem rumenem kartonu, izgubili Luko Sočiča, gostitelji pa so v naslednjem napadu izpeljali hiter protinapad in prekmurska mreža se je tresla še petič. Po protinapadu in podaji Šturma je domačo zmago potrdil mladi Thomas Breganti.

V dvoboju dna lestvice sta se v Dekanih udarila Jadran in Drava. Primorci so pred tokratnim obračunom izgubili zadnje štiri ligaške tekme, Štajerci so pokleknili na petih zaporednih tekmah 2. SNL. Na koncu je zmagovalca odločil en sam zadetek, ta pa je padel v 63. minuti, ko je za ptujsko slavje natančno meril Simon Rogina. Ptujčani so z drugo zmago sezone skočili pred Jadran in Brda.

V nedeljo bo odigrano še zadnje srečanje, Šmartno gosti zasedbo Fužinarja. (vir: nzs.si)