Zahovič jasen: Vsi, tudi navijači na obleganje vrat!

Prva liga 11. Apr 20176:41 > 6:49
NK Maribor

Športni direktor vijoličastih Zlatko Zahovič z odobravanjem sprejema napadalna taktiko svojega trenerja Darka Milaniča, a vseeno poudarja, da je za klub iz Maribora prvenstvo še vedno prioriteta.

Pred Nadaljevanje boja za naslov prvaka je za nekaj časa pozabljeno, zdaj bo slovenska nogometna in strokovna javnost v sredo v Ljudskem vrtu dobila odgovor o drugem finalistu pokalnega tekmovanja.

Športni direktor NK Maribor Zlatko Zahovič je mnenja, da Maribor na večnem derbiju nima ničesar za izgubiti, bodo pa tribune Ljudskega vrta, za razliko od derbija v Areni Stožice, polne do zadnjega kotička.

“Kot smo dejali, je prvenstvo naša prioriteta. Maribor nima kaj izgubiti v tej tekmi. Imamo aktiven rezultat, zabili smo gol v Ljubljani, kar je zelo pomembno. V pričakovanju povratne tekme pa me je navdušil današnji trenerjev klic. Direktor, odločil sem se, da bomo igrali s tremi napadalci, je dejal. In dodal, da bo naše vodilo v sredo – vsi v napad! Nimamo kaj izgubiti, naj gledalci pridejo in uživajo. Tavares bo v vlogi kapetana popeljal ekipo v boj za finale. Napadamo Olimpijin gol vseh 90 minut, ne glede na vmesni rezultat. Podpiram trenerja pri tem sporočilu in sem vesel ideje o popolni ofenzivi.”

Zahovič se zaveda koliko večni derbi v slovenskem nogometnem prostoru pomeni in želi, da vsi, ne samo nogometaši, oblegajo gol Olimpije:Kar se bo zgodilo na igrišču, se bo. Pomembno je, da imamo v klubu močno izraženo pozitivno energijo. Po teh besedah ne bi rad bil v koži nasprotnikov in tudi v svojem imenu vabim navijače na obleganje nasprotnikovih vrat z vsemi sredstvi.”

Darko Milanič, trener Maribora pa ima nekaj težav s poškodbami svojih igralcev, se pa vrača Rodrigo Defendi, a bo na štoperskem položaju manjkal Marko Šuler, ki si je med dvobojem v Ljubljani prislužil drugi rumeni karton v letošnjem tekmovanju. Pojavil pa se je še zaplet z Matejem PalčičemŠe vedno sta na seznamu poškodovanih Marwan Kabha in Denis Šme. Drugi so po besedah Milaniča pripravljeni na izziv, ki sledi.