Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

17.10.2020 | 19.07 > 19:14

Radomlje povečale prednost, Krka zaustavila niz Brežic

NK Radomlje

V Novem mestu je bila že v petkovem popoldnevu odigrana prva tekma 12. kroga 2. SNL. Neporažena Krka je zaustavila zmagovalno serijo Brežic, dvoboj se je končal z delitvijo točk. Vodilne Radomlje so slavile na gostovanju v Ajdovščini.

NK Radomlje

NK Radomlje

Dolenjsko-posavski obračun je bil odigran na novomeškem igrišču z umetno travnato površino. Prvi polčas ni ponudil zadetkov, čeprav sta si oba nasprotnika pripravila nekaj priložnosti. V nadaljevanje obračuna so bolje krenili gostje, ki so na Portovalu pogrešali Matica Predaniča in Žigo Jurečiča. Kljub temu so v sedmi minuti drugega polčasa povedli z golom Timoteja Rešetiča, a je bilo vodstvo kratkega roka. V 59. minuti kasneje je izenačil Marko Brekalo, kmalu zatem pa je bil po drugem rumenem kartonu izključen brežiški strateg Rok Zorko.

Vodilne Radomlje so gostovale v Ajdovščini, Primorci pa so po avtogolu Zvonimirja Blaića povedli v šesti minuti tekme. Gostje so izid v svojo korist preobrnili še pred odmorom. V 16. minuti je izenačil Gašper Trdin, osem minut kasneje je za radomeljsko vodstvo zadel Mark Zabukovnik. Ajdovska mreža se je v nadaljevanju tekme zatresla še dvakrat. V 56. minuti je prednost rumeno-črnih povišal Luka Cerar, v sodniškem dodatku pa je bil uspešen še Žan Nikolić. Radomljani so se na Primorskem razveselili osme zaporedne zmage v 2. SNL.

Na drugo zmago so se z zmago v Beltincih zavihteli Dobljani, ki so dobili še sedmo od zadnjih osmih tekem. Četa Simona Sešlarja je odpor gostiteljev strla v 15. minuti, ko je Kristijan Šipek hitro akcijo zaključil s strelom v levi spodnji kot. Beltinčani so tik pred koncem prvega polčasa prejeli še drugi zadetek. Napako domačinov je kaznoval Nejc Leve, ki je v polno meril z 11 metrov. Dobljani imajo ob tekmi več pred tretjo Krko točko prednosti.

Najvišje zmage kroga so se razveselili nogometaši Bilj, ki so s teniških 6:1 premagali Šmartno. Šmarčani so prvi zadetek prejeli v peti minuti, po strelu Jana Štruklja, sredi polčasa je bil natančen še Danijel Šturm. Biljenci so po uri igre izkoristili črne minute gostov, ki so v razmaku štirih minut klonili kar trikrat. Med 62. in 66. minuto je dvakrat zadel Tin Matić, vmes je bil uspešen tudi Luka Žižmond. Gostje so zaostanek znižali z golom Matjaža Tropa, v zadnji minuti srečanja pa se je gola razveselil še mladi Thomas Breganti.

Robert Koren je se je v strokovnem štabu Fužinarja predstavil z remijem. Ravenčani so gostili ekipo Jadrana, ki se je v zaostanku znašla v deseti minuti, po golu Mateja Potokarja. Na izenačenje ni bilo potrebno čakati prav dolgo, po pol ure igre se je pod prvi gol v letošnji sezoni podpisal Kristijan Meštrić. Fužinar je na svoj račun dodal 15., Jadran pa deveto točko sezone.

Krčani so v dvoboju z Brici prekinili serijo brez zmage, odločitev o zmagovalcu pa je padla v 88. minuti. Posavci so tedaj prišli do najstrožje kazen, ki jo je v zadetek pretvoril Zvonko Pamić. Krčani so se s tretjo zmago sezone povzpeli na 11. mesto, Brda ostajajo na repu lestvice.

Niz skromnejših rezultatov so prekinili tudi Ptujčani, ki so v Zavrču premagali kranjski Triglav. Tudi v Zavrču je padel zgolj en zadetek, v 44. minuti ga je dosegel Antonio Đurić. Triglav je tekmo končal z deseterico igralcev, v izdihljajih tekme je pordečel Žan Flis. Štajerci so se razveselili tretje zmage v letošnji sezoni, Triglav je doživel prvi poraz po dveh zaporednih zmagah.

Zaradi okužb z novim koronavirusom v lendavski ekipi je bila odpovedana tekma med Nafto in Rudarjem.