Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

21.11.2020 | 15.46 > 15:51

Preobrat Maribora za obstanek na prvem mestu

NK Maribor

Uvodna tekma 12. kroga državnega prvenstva se je končala z zmago Maribora proti Bravu z 2:1, potem ko so vijoličasti spreobrnili izid in poskrbeli, da ostajajo na prvem mestu prvenstvene razpredelnice.

NK Maribor/Twitter

Čeprav se je srečanje začelo s pobudo Maribora, so se prvega zadetka veselili nogometaši Brava. V 12. minuti je Almin Kurtović izvajal prosti strel z roba kazenskega prostora. Žogo je v mrežo Maribora po odbitem strelu pospravil Mustafa Nukić.

Maribor je izenačil šest minut kasneje. Akcijo je začel Špiro Peričić, ki je streljal v kazenskem prostoru, odbita žoga je prišla do Jana Mlakarja, na 1:1 pa je na koncu iz neposredne bližine izenačil Rudi Požeg Vancaš.

Vijoličasti so še pred koncem prvega polčasa poskrbeli za popoln preobrat, ko je po predložku Žana Kolmaniča iz leve strani z glavo zadel Mlakar.

Izid se do konca srečanja ni več spremenil. Gostje so od 82. minute naprej igrali z igralcem manj, ko je bil po prekršku nad Sandijem Ogrincem izključen Blaž Vrhovec.