Konec mariborske krize: Zahović za zmago v Velenju!

Prva liga 15. Apr 201723:18 > 23:20
NK Maribor/Facebook

V soboto sta bili v prvi ligi Telekoma Slovenije odigrani prvi dve tekmi 29. kroga. Maribor je na štajerskem derbiju z zadetkom Luke Zahovića slavil z 0:1, medtem ko sta se Gorica in Celje razšla brez zmagovalca (1:1).

Vijoličasti so si hitro opomogli po izpadu v polfinalu slovenskega pokala proti večnim tekmecem iz Ljubljane, za zmago v Velenju na stadionu Ob jezeru pa je edini zadetek v 39. minuti zabil Luka Zahović. Podajalec je bil po lepem samostojnem prodoru Dino Hotić. Za Zahovića je to sicer 15. zadetek v letošnji sezoni, s čimer je na vrhu liste strelcev ujel napadalca Rudarja, Dominika Glavino.

Če je vodilna ekipa državnega prvenstva z zmago prekinila niz trez zaporednih gostujočih remijev, Velenjčani še naprej čakajo na domačo zmago. Zadno so dosegli lani konec novembra. S tekmo več imajo zdaj Mariborčani sicer 16 točk prednosti pred Domžalami in Olimpijo, medtem ko je Rudar na 7. mestu s 35 osvojenimi točkami.

V Novi Gorici sta se ekipi merili za Evropo. Gorica je četrta, Celje peto, toda po remiju ostaja razlika še naprej štiri točke. Celjani so še vedno neporaženi v spomladanskem delu prvenstva.