Benko rešil Olimpijo pred novo katastrofo

Prva liga 17. Apr 201722:57 > 23:08
NK Olimpija Ljubljana

Prvenstvena zmaga za Olimpijo očitno ostaja zakleta - tudi na osmi tekmi spomladanskega dela slovenske lige ni uspela zmagati, saj se je tokrat v Stožicah brez zmagovalca razšla z Radomljami. Leon Benko je rešil točko z zadetkom v 88. minuti tekme.

Olimpija in Radomlje sta najslabši ekipi spomladanskega dela prvenstva, saj so Ljubljančani v tem delu osvojili tri točke, Radomljani pa samo dve. Zmaji so sicer pričakovano pritiskali, a si resne priložnosti niso priigrali.

Šele v drugem delu drugega polčasa so sprožili prve strele na vrata Radomelj, ki so iztržili prvo točko v medsebojnih dvobojih. V prvem polčasu je bila še najnevarnejša situacija v 43. minuti, ko je po kotu z glavo streljal Dino Štiglec, a je žoga zletela tik nad prečko.

Velika priložnost se je Zmajem sicer ponudila v 75. minuti, ko je Rok Jazbec v kazenskem prostoru podrl Andraža Kirma. Z bele točke je Benko nato stresel samo prečko in na veliko razočaranje domačih navijačev je ostalo pri začetnem izidu.

V 88. minuti je vendarle prišlo do izenačenja, ko je Aris Zarifović po kotu v gneči podal do Benka, ta pa jo je iz obrata poslal za hrbet Aljaža Ivačiča.

V Kidričevem sta se Aluminij in Koper razšla brez zmagovalca (2:2), med gledalci pa je bil tudi zvezdnik AS Rome, Edin Džeko.