Gorica Radomljam pokazala pot v drugo ligo

Prva liga 21. Apr 201722:13 > 22:18
ND Gorica/Facebook

Nogometaši Gorice so v uvodni tekmi 30. kroga DP v nogometu z 2:1 v gosteh (Domžalski Športni park) ugnali Kalcer Radomlje.

Radomljani so sicer v Športnem parku ob Kamniški Bistrici dobro začeli in bili enakovreden tekmec, potem pa z golom Kristjana Šipka v 23. minuti celo povedli ter oživili prvoligaške aspiracije.

Gorica, ki je spomladi na devetih tekmah klonila le proti Mariboru, je v drugem polčasu uprizorila preobrat. Najprej je Miha Gregorič (v 58. minuti) izenačil na 1:1, nato pa je zmagoviti zadetek po predložku z leve strani z glavo dosegel Miran Burgič (67. minuta) in tako uničil tudi teoretične možnosti Radomelj, da bi se omenjeni klub letos ohranil med prvoligaško druščino.

Maribor bo v soboto gostil Domžale, medtem ko Olimpija v nedeljo gostuje v Krškem.