Šuler: Želimo, da je "kanta" tam, kjer ji je najlepše

Prva liga 4. Maj 201720:35 > 20:45
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora bi lahko v soboto proti Gorici že odločili boj o državnem nogometnem prvaku, saj v obračunu 32. kroga proti Gorici potrebujejo le še točko. Šuler je prepričan, da si mariborski nogometaši več kot zaslužijo novo zvezdico.

“Ni razloga, da bi bili pod povečanim pritiskom. Ob tem pa seveda ne smemo biti preveč sproščeni. Delamo dobro, naša pot je začrtana in od nje ne odstopamo. Vijol’čni voz gre v tisto smer, kamor mora,” pravi Marko Šuler v pričakovanju razpleta sezone 2016/17.

Z vsako tekmo se nogometaši Maribora približujejo končni postaji. Teoretični izračun pravi, da za 14. naslov potrebujejo le še točko. Bo sobotni dvoboj 32. kroga proti Gorici pomenil zaključek boja, ki so ga začeli 17. julija 2016?

“Nasprotniki nam otežujejo nalogo in zavlačujejo odločitev, toda dolgo ne bodo mogli. Verjamem, da bomo v soboto dokončali pot in vrnili naslov v Ljudski vrt. Da bo ‘kanta’ spet tam, kjer ji je najlepše. To pa ne pomeni, da smo potem lahko brezskrbni. Pokala še nihče ni dvignil pred zadnjo tekmo. Tudi ko zadeve enkrat postavimo na svoje mesto, moramo nadaljevati z enako energijo.”

Maribor je v dobri formi pred obračuno z Gorico, saj na zadnjih treh tekmah niso prejeli zadetka.

“To me vedno posebej veseli. Rek, ki se ga držimo, je, da brez trdne obrambe ne moreš graditi napadalnih akcij, zmagovati in osvajati trofej. V obrambi se trudimo, da bi naši vratarji imeli čim manj dela. Tisto, kar morajo, pa odlično opravljajo.”

“Želimo narediti ta zadnji korak in verjamem, da se bo nabralo veliko število gledalcev. Vemo, da je Maribor takšen klub zaradi zadev okrog igrišča, ljudi, ki živijo s klubom. Tukaj smo zaradi njih, radi bi se jim oddolžili za zaupanje in podporo. Lepo bi bilo tisto, za kar smo garali vso sezono, proslaviti z našimi navijači. Čeprav vedno ne blestimo z igro, skušamo poskrbeti, da bodo zadovoljni. To je največji motiv. Brez tega mariborskega občinstva Maribor ne bi bil, kar je,” je zaključil Šuler.

Vir: nkmaribor.com