Brez zmagovalca v dvoboju za obstanek

Prva liga 6. Maj 20170:31 > 1:41
NK Krško/Facebook

Nogometaši Krškega in Aluminija so se v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Neposrednima tekmecema za tako želeno osmo mesto in obstanek v prvi ligi štiri kroge pred koncem ni uspelo prevesiti tehtnice na svojo stran. Tekmeca loči zgolj točka.

V prvem polčasu 800 gledalcev na stadionu Matije Gubca ni videlo atraktivne igre, prav tako ne zadetkov. Vratar Krškega Marko Zalokar je sicer moral dvakrat po žogo v svojo mrežo, a je sodnik Damir Skomina razveljavil oba gola, saj sta bila dosežena iz prepovedanega položaja.

V 67. minuti tekme je padel prvi zadetek na srečanju, ko je Aluminij povedel iz protinapada. Žiga Škoflek je podal do Francesca Tahiraja, ki se je sam znašel pred vratarjem Krškega in ni imel težke naloge za vodilni zadetek (0:1). Dve minuti pozneje je poskusil še Sanin Muminović, a je pazljiva obramba Krškega ustavila strel.

V 78. minut so se razveselili tudi domači nogometaši in postavili končni izid, ko je po podaji Roberta Pušaverja z desne strani iz bližine zadel Filip Dangubić ter dosegel svoj 12. gol v sezoni.